Přeskočit na obsah

Osobní certifikáty

Žádost o TCS osobní certifikát

Osobní certifikáty TCS slouží k zabezpečení elektronické pošty a k autentizaci pro přístup k síťovým službám vydává CESNET.

Osobní certifikáty TCS a Osobní eScience certifikáty TCS jsou dostupné uživatelům organizací zařazených v národní akademické federaci identit eduID.cz prostřednictvím federovaného webového portálu.

CA_pecet1

 

 

 

Přečtěte si návod.

TCS vydává osobní certifikáty dvou typů:

Osobní certifikáty TCS

Osobní certifikáty TCS jsou „běžné“ osobní certifikáty vhodné pro zabezpečení eletronické pošty (digitální podpis, šifrování zpráv) a pro autentizaci k síťovým službám. Certifikáty obsahují jméno uživatele s plnou diakritikou, název jeho domovské organizace, unikátní identifikátor uživatele přidělený jeho domovskou organizací a jednu až deset jeho emailových adres ověřených domovskou organizací.

Certifikáty vydává certifikační úřad TERENA Personal CA. Vydávají se na jeden, dva, nebo tři roky. Certifikáty s klíčem délky 1024 bitů mohou být vydány pouze na jeden rok.

Osobní eScience certifikáty TCS

Osobní gridové certifikáty jsou použitelné k autentizaci v gridových infrastrukturách a k zabezpečení elektronické pošty. Certifikáty obsahují jméno uživatele zbavené diakritiky, anglický název jeho domovské organizace, unikátní identifikátor uživatele přidělený jeho domovskou organizací a jednu až deset jeho emailových adres ověřených domovskou organizací.

Vydávají se na 395 dní (cca 13 měsíců). Certifikáty vydává certifikační úřad TERENA eScience Personal CA akreditovaný u EUGridPMA.

Registrace osobního certifikátu v MetaCentru

Získaný certifikát je třeba zaregistrovat na portále MetaCentra. Máte-li certifikát nainstalovaný v prohlížeči,  registrace se provede při prvním vstupu na osobní stránky MetaCentra.

Podporujeme certifikáty i jiných vydavatelů, každý uživatel může mít zaregistrovaných více certifikátů. V případě problémů nebo dotazů nás kontaktujte přes RT meta@cesnet.cz.

Poslední změna: 2017-06-22 15:19:09