Přeskočit na obsah

Osobní certifikáty

Žádost o TCS osobní certifikát

Osobní certifikáty TCS jsou „běžné“ osobní certifikáty vhodné pro zabezpečení eletronické pošty (digitální podpis, šifrování zpráv). Certifikáty obsahují jméno uživatele, název jeho domovské organizace, unikátní identifikátor uživatele přidělený jeho domovskou organizací a jednu až deset jeho emailových adres ověřených domovskou organizací.slouží pouze k zabezpečení elektronické pošty a vydává je CESNET.

Osobní certifikáty TCS jsou dostupné uživatelům organizací zařazených v národní akademické federaci identit eduID.cz.

CA_pecet1

Přečtěte si návod.

 

Vydávají se na tři roky roky.

Certifikáty vydává certifikační úřad TERENA Personal CA 4.

 

Osobní gridový certifikát CESNET CA4

Pokud požadujete certifikát pro gridové účely, použijte certifikát od CESNET CA 4

CESNET CA4 vydává osobní certifikáty použitelné k přihlašování ke gridovým službám, pro digitální podpis a k šifrování dat.

Osobní certifikáty jsou vydávány s platností maximálně na 13 měsíců.

Pro vyřízení žádosti o certifikát je nutná osobní registrace u registrační úřadu a předložení písemných dokladů potvrzujících správnost identifikačních dat uvedených v žádosti.

Přečtěte si návod.

 

Registrace gridového certifikátu v MetaCentru

Získaný gridový certifikát je třeba zaregistrovat na portále MetaCentra. Máte-li certifikát nainstalovaný v prohlížeči,  registrace se provede při prvním vstupu na osobní stránky MetaCentra.

Podporujeme certifikáty i jiných vydavatelů, každý uživatel může mít zaregistrovaných více certifikátů. V případě problémů nebo dotazů nás kontaktujte přes RT meta@cesnet.cz.

Poslední změna: 2021-04-23 10:40:13