Přeskočit na obsah

VO Auger

Virtualní organizace auger je přístupná pouze členům mezinárodního experimentu Pierre Auger Observatory. K tomu abyste se stali členem VO auger musíte splnit následující podmínky:
- musíte být členem Pierre Auger Observatory
- získat osobní certifikát od národní certifikační autority
- vyplnit registrační formulář

Registrace

K úspěšnému přístupu k registračnímu formuláři potřebujete platný osobní certifikát nahraný ve Vašem prohlížeči. Po vyplnění všech údajů a stisknutí prvního tlačítko níže, se na Vaši adresu uvedenou ve formuláři odešle email. V něm bude odkaz, na který musíte kliknout kvůli potvrzení. V novém formuláři vyplňte požadované uživatelské jméno a heslo k účtu, který bude vytvořen na serveru ui1.egee.cesnet.cz. Doporučujeme tento server používat pouze k počátečním testům práce s VO auger, pak si nainstalovat svoje vlastní UI. Server ui1.egee.cesnet.cz je též vhodný pro kontrolu v případě problému z Vašeho vlastního UI. Po vyplnění druhého formuláře se Vaše přihláška odešle správci virtuální organizace. Počkejte, prosím, několik dní na schválení Vaší přihlášky. Po rozhodnutí, zda byla přihláška přijata nebo odmítnuta, Vám bude odeslán potvrzovací email.

Schvalování nového člena

Schvalování přihlášky nového člena auger se řídí následujícími kroky.
- registrační formulář generuje vstup do databáze a email správci VO,
- správce VO kontaktuje osoby odpovědné za počítačové systémy a získá souhlas s přijetím nového člena. Všichni členové skupiny musí mít počítačový účet v CCIN2P3 počítačovém centru.

Výpočetní zdroje

Výpočetní zdroje využívané VO auger jsou zdroje skupiny nebo "příležitostné" zdroje dalších dobrovolnických organizací Zdroje v infrastruktuře VO (registrační server, voms a ldap server) jsou poskytovány sdružením CESNET (včetně projektu EGEE) a Institutem Fyziky Akademie věd České republiky. První výpočetní zdroje pocházely z dvou institucí EGEE v České republice: praguelcg2 and prague_cesnet_lcg2. V září 2007 jsme měli 9 CEs podporujících VO auger.

Uživatelská podpora

Všechny otázky posílejte na auger at SPAMPROTECTcesnet.cz (část SPAMPROTECT vynechejte). Vaše dotazy se dostanou do systému RT, který slouží k lepšímu sledování všech požadavků. Uživatelé mohou také použít k vložení požadavku portál GGUS.

Technické detaily

Jak přidat auger do seznamu podporovaných VO v dané instituci.
Systémoví administrátoři použíjí svůj oblíbený konfigurační nástroj a přidají pro auger hodnoty získané z registrační karty VO na portálu CIC. Uvádíme příklad postupu za použití yaim: * přidejte auger k yaim.conf jako nové VO s těmito parametry:
VO_AUGER_SW_DIR=$VO_SW_DIR/auger
VO_AUGER_DEFAULT_SE=$SE_HOST
VO_AUGER_USERS=ldap://meta-ldap.cesnet.cz/ou=AUGER,o=AUGER,dc=eu-egee,dc=org
VO_AUGER_QUEUES="auger"
VO_AUGER_STORAGE_DIR=$CE_CLOSE_SE1_ACCESS_POINT/auger
* přidejte auger do seznamu VO v VOS="..." a seznam front v QUEUES="..." hodnoty se mohou na různých místech lišit. Použijte obecnou frontu místo vyhrazené.
* přidejte obecný účet augerXXX k config_users
* spusťte configure_node yaim-all.def YOUR_ELEMENT, kde YOUR_ELEMENT může být Váš typ CE, SE, UI, WN, ...

Servery podporující auger
Prosím zkontrolujte údaje VO na portálu CIC a dotazy BDII kvůli aktuálnosti informací.

* VOMS server: voms1.egee.cesnet.cz, port 15004
* LDAP server:ldap://meta-ldap.cesnet.cz/ou=AUGER,o=AUGER,dc=eu-egee,dc=org
* WMS server: wms1.cesnet.cz, wmsě.egee.cesnet.cz
* LFC catalogue: lfc1.egee.cesnet.cz
* SE: dpm1.egee.cesnet.cz (DPM), golias100.farm.particle.cz (SRM - DPM)
* CE: ce1.egee.cesnet.cz, golias25.farm.paticle.cz
* UI: ui1.egee.cesnet.cz (účet je vytvořen po registraci)

Správci VO

VO auger je od jara 2006 podporovaná sdružením CESNET a Fyzikálním institutem akademie věd ČR (FZU). FZU je členem Pierre Auger collaboration, CESNET zajišťoval zdroje pro VO auger v rámci gridového projekt EGEE II a EGEE III.

Návrhy a připomínky posílejte na Jiri.Chudoba at NOSPAMcern.ch

Vytvořeno Jiri Chudoba.

Poslední změna: Fri Jul 03 15:13:47 CEST 2015